XIX KONCERT KOLĘD – WDK RACŁAWICE

Dzisiaj w niedzielne popołudnie sala Wiejskiego Domu Kultury w Racławicach zgromadziła rzeszę mieszkańców naszej gminy i ościennych miejscowości na „XIX KONCERCIE KOLĘD”. Wśród zaproszonych gości swoją obecnością zaszczycili: starosta Powiatu Krakowskiego Wojciech Pałka, wójt gminy Tomasz Gwizdała z rodziną, członek zarządu Powiatu Krakowskiego Tadeusz Nabagło, ks. Proboszcz Jacek Miodek, ks. kanonik Tadeusz Augustynek, dyrektor Gminny Ośrodek Kultury w Jerzmanowicach Monika Pęgiel-Dromundo, radni, sołtysi, przedstawiciele środowiska muzycznego na czele z panią Agnieszka Żak jak i panią Agatą Skotniczną,

Honorowy patronat nad imprezą objął wójt gminy Jerzmanowice-Przeginia Tomasz Gwizdała.

Jako pierwsza zaprezentowała się Jurajska Orkiestra Dęta z Racławic i Czubrowic pod dyrekcją Mariusza Mazura. Ze sceny rozbrzmiewały się przepiękne polskie kolędy. Później nasza orkiestra dała pełny popis wykonując marsze i utwory koncertowe. Nie obeszło się bez bisów.

W drugiej części pełny popis dał Młodzieżowy Zespół „MAZURECZEK” pod batutą Mariusza Mazura. W czasie koncertu wysłuchaliśmy zarówno kolędy, pastorałki ale i piosenki świąteczne. Przypomnimy, że autorem wszystkich muzycznych opracowań jest nasz dyrygent pan Mariusz Mazur. Na sam koniec wszyscy uczestnicy koncertu razem z Chórem i Orkiestrą Młodzieżowego Zespołu „MAZURECZEK” mogli wykonać kolędę: „Dzisiaj w Betlejem” z podziałem na głosy.

To wydarzenie muzyczne na stałe wpisało się w kalendarz gminnych imprez kulturalnych. Niezwykłe widowisko, piękne stroje i oprawa muzyczna złożyły się na niezwykły koncert, który był dowodem na ciągle żywe w naszej gminie bogate tradycje świąteczne. Na wspólnym kolędowaniu spędzono niemal dwie godziny.

Artystom i słuchaczom oraz obecnym gościom życzymy Bożego Błogosławieństwa na 2023 rok.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.