Młodzieżowy Zespół „MAZURECZEK” z kolędą w Ministerstwie.

Z najpiękniejszymi kolędami oraz noworocznymi życzeniami Młodzieżowy Zespół „MAZURECZEK” wraz dyrygentem Mariuszem Mazurem oraz gospodarzem gminy Jerzmanowice-Przeginia Tomaszem Gwizdałą gościliśmy w Warszawie w Ministerstwie Infrastruktury, gdzie wystąpiliśmy przed Szefem resortu Panem Andrzejem Adamczykiem oraz pracownikami jego zespołu.

Jechaliśmy do Warszawy dwoma autokarami. To była całodniowa wycieczka, wyjazd prawie o świcie i powrót w nocy.  Radość dzieci i młodzieży była ogromna, a przy tym wielkie emocje, bo przecież możliwość zagrania w obiektach rządowych nie zdarza się często – mówi Tomasz Gwizdała, wójt gminy Jerzmanowice-Przeginia.

W wycieczce uczestniczyło blisko 70 osób. Nasi instrumentaliści i chór to dzieci i młodzież w wieku od 6 do 25 lat. Ten wyjazd logistycznie był sporym wyzwaniem. Towarzyszyła nam troska o to, żeby na miejscu wszystko się udało. A potem bezcenne były te wrażenia, że graliśmy dla tak zacnego audytorium – mówi Mariusz Mazur, dyrektor Młodzieżowego Zespołu „MAZURECZEK”.

Na koniec koncertu była jeszcze ciekawa i żartobliwa scenka, bo w dniu koncertowania zespołu w Warszawie – imieniny obchodził dyrygent Mariusz Mazur. Wójt w kuluarach zaproponował ministrowi, żeby przejął na chwilę batutę od szefa orkiestry i dyrygował zespołem, który zagra „Sto lat” swojemu dyrektorowi. Minister zamiast batuty wziął mikrofon, złożył życzenia Mariuszowi Mazurowi, a wójtowi powiedział, że skoro na co dzień prowadzi gminę Jerzmanowice-Przeginia, to zapewne będzie potrafił także dyrygować orkiestrą i wspólnie wykonają „Sto lat”. Wypowiedziane słowa zostały zrealizowane.

Wycieczkowicze z gminy Jerzmanowice-Przeginia w Warszawie zostali zaproszeni przez ministra na wykład na temat: „Bezpieczeństwo ruchu drogowego”. Potem zwiedzili Sejm RP. W drodze powrotnej Stowarzyszenie MAZURECZEK zaprosiło ich na posiłek do McDonalda.

Cieszymy się, że mogliśmy promować naszą gminę – mówi jedna z instrumentalistek zespołu.

Członkowie zespołu składają serdeczne podziękowania Panu Ministrowi Andrzejowi Adamczykowi za staropolską gościnę. Dziękujemy również Panu wójtowi Tomaszowi Gwizdale, członkom Stowarzyszenia MAZURECZEK, naszemu dyrygentowi Panu Mariuszowi Mazurowi oraz opiekunom wycieczki.